PROTOKOLLER

PROTOKOLLER

2023 DÖNEMİ PROTOKOLLER

-Lösev ile “Kardeş Kurum Sosyal Sorumluluk İş Birliği Protokolü”

-LÖSANTE Çocuk ve Yetişkin Hastanesi tedavi Hizmetleri Sözleşmesi

-Divan Ankara Otel “Özel Fiyat Anlaşması” ile derneğimiz üyelerine özel avantajlı fiyatlar sunuyor.

-Holiday Inn Hotel le “Özel Fiyat Anlaşması” ile derneğimiz üyelerine özel avantajlı fiyatlar sunuyor.

2019 – 2021 DÖNEMİ PROTOKOLLER

Üyeler için indirimli kampanyalar

1-The City Ankara Otel derneğimiz üyelerine özel avantajlı fiyatlar sunuyor. (detaylı bilgi için lütfen OSİAD ile iletişime geçiniz.)
2. TAV Esenboğa Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş. tarafından OSİAD üyelerine özel indirimli otopark ücreti anlaşması yapıldı.
3-Derneğimiz ile Özel Batıkent İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursu arasında yapılan anlaşma çerçevesinde; OSİAD üye firmalarına özel yabancı dil kurslarında %30 oranında indirim sağlandı.
4-Üye firmalarımızdan Yiğit Kuyumculuk ve Defendy Ofis Mobilyaları arasında yapılan anlaşma çerçevesinde; OSİAD üyelerine özel indirim uygulanıyor.
5-Derneğimiz ve üye firmalarımızdan olan Nova Özel Oto Servis Yedek Parça San. Ltd. Şti. arasında; OSİAD üyelerine özel araç yedek parçada %10, işçilikte %25 oranlarında indirim yapılmasını öngören anlaşma imzalandı.
6-Derneğimiz üyelerine özel Başkent Üniversitesi Enstitülerinde Lisansüstü Eğitim – Öğretim İşbirliği ile ilgili protokol imzalandı. Protokol kapsamında Başkent Üniversitesi Enstitülerinde yürütülmekte olan tezli/tezsiz yüksek lisans, doktora, sanatta yeterlilik ve uzaktan öğretim yüksek lisans programlarına kabul edilen OSİAD üyelerinin veya OSİAD üyesi firma temsilcilerine, yürürlükteki ücretler üzerinden %30 oranında indirim imkanı sağlandı.
7- Derneğimiz üyelerine özel Opet ile avantajlı yakıt alımı (%6 iskontolu) ile ilgili protokol imzalandı.
8- Üyelerimizden Cenova Turizm ve Organizasyon, OSİAD üyelerine özel tüm yurt içi-yurt dışı uçak biletleri, araç kiralama, tur ve tatil otellerinde acenta komisyonu üzerinden %40 indirim uyguluyor.

Önceki Yıllar

  • Türkiye Cumhuriyeti ve Federal Almanya Cumhuriyeti arasında yürütülen Teknik İşbirliği çerçevesinde; KOSGEB ve Alman Teknik İşbirliği Kurumu – GTZ tarafından,  “Anadolu’da Ekonominin Desteklenmesi” adli Türk-Alman işbirliği projesi OSTIM, Kahramanmaraş ve Malatya’da yürütülmektedir. OSTIM’de OSTIM OSB Müdürlüğü ve OSIAD-Ostim Sanayici ve Is Adamları Derneği ile proje çerçevesinde işbirliği yapılmaktadır. Söz konusu proje kapsamında, Saksonya Eyaleti Chemnitz Sanayi ve Ticaret Odasi ile OSTIM OSB ve OSIAD arasında 16.04.2007 tarihinde Hannover’ de İşbirliği Protokolü imzalanmıştır.
  • OSİAD, üyesi olan KOBİ’lerin finansman sorunlarına çözüm getirmek amacıyla bankalarla özel anlaşmalar imzaladı. Derneğe kaynak yaratmak amacıyla İş Bankası ile anlaşma yapıldı. Bu anlaşmaya göre, her üyeye OSİAD – İş Bankası Logolu kredi kartları dağıtıldı ve yapılan alışverişlerde belli bir payın dernek hesabına aktarılması mümkün hale geldi. Üyelere uygun kredi koşulları sağlandı.
  • Çeşitli dönemlerde Tekstilbank, Vakıfbank, Halkbankası, Ziraat Bankası ve Finansbank’la ile de dernek üyelerine uygun koşullarda kredi verilmesine ilişkin anlaşma yapılmıştır
  • Sanayi Bakanlığı Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Küçük İşletmeler Geliştirme Merkezi (KÜGEM) ile işbirliği protokolü imzalandı. Küçük ve orta ölçekli işletmelerin rekabet düzeyini artırma amaçlı bu protokol gereği işletmelere eğitim ve iş gezisi hizmetleri sunuldu.
  • Başkent Üniversitesi ile üniversite-sanayi işbirliği protokolünü imzaladı.
  • Maliye Bakanlığı Milli Emlak Dairesi Başkanlığı ile OSİAD arasında 10 Yıllığına 3500 dönümlük alanın ağaçlandırılması için protokol imzalanmıştır. (OSİAD Ağaçlandırma sahasına 4.000 Ağaç dikilmiştir)
  • İtalyan Ticaret Odası ile iki ülke arası işbirliğini geliştirmek amacı ile işbirliği protokolü imzalanmıştır.