Başkanın Mesajı

1p0obpa1.png

Başkanın Mesajı

Merhaba;

1991 yılında “Rant değil üretim” ilkesiyle yola çıkan 16 sanayici ve iş insanı tarafından kurulan Ostim Sanayici ve İş insanları Derneği’nin 28. Genel Kurulu’na kongremizi onurlandıran tüm konuklarımıza, mesaj gönderme nezaketinde bulunan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Siyasi Parti Liderlerine, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Ankara Sanayi Odası ve Ankara Ticaret Odası yöneticilerine, milletvekillerimize, kanaat önderlerimize, belediye başkanlarımıza ve adaylarımıza çok teşekkür ediyoruz. Genel kurullar, yeni bir dönem, yeni insanlar, yeni projeler ve hayaller demektir. Biz de 2019-2021 yıllarını kapsayan iki yıllık zaman diliminde, gururla taşıdığımız OSİAD bayrağını daha yükseğe taşıma niyet ve gayretiyle çalışacağız. 28 yılda mütevazı imkanlarla büyük hayalleri gerçekleştiren, OSİAD Ormanı, 

Anadolu OSB, Ostim Atatürk Anıtı, Çanakkale Şehitlik Anıtı, Şiddete uğrayan kadınların istihdamını amaçlayan AB projesi örneğinde olduğu gibi 28 yılda mütevazı imkanlarla büyük hayalleri gerçekleştiren, OSİAD Ormanı, Anadolu OSB, Ostim Atatürk Anıtı, Çanakkale Şehitlik Anıtı, Şiddete uğrayan kadınların istihdamını amaçlayan AB projesi örneğinde olduğu gibi sosyal sorumluluk projeleri, ayrıca düzenlediği iş gezileri ve fuarlar ile ekonomiye katma değer kazandıran, OSİAD’ların federasyonlaşma sürecinde lokomotif rolünü üstlenen OSİAD, örnek alınan başarısını siz değerli üyelerimizin bilgisine, gücüne, fedakarlığına borçludur. Yeni dönemde de bu desteklerinizi esirgemeyeceğinize inancımız tamdır.

Değerli sanayici ve insanları;

OSİAD, cesaret ve azmin adıdır; birlikteliğin, ortak aklın, kolektif çalışmanın adresidir.

OSİAD, Mustafa Kemal Atatürk’ün “sanayileşmek en büyük milli davamızdır” sözüne samimiyetle inanan ve bu sözü, icraatlarıyla da hayata geçiren bir dernektir.

Bu ülke insanının gücüne inanır, yerli ve millidir.

Birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının korunması konusunda hassastır.

Kısa dönemli kazançların peşinden koşmaz.

Bize üzerinde yaşayacağımız bir vatan bırakan şehit ve gazilerimize şükran duyarak, gelecek nesilleri de düşünerek daha çok üretmek, ihracat yapmak, katma değer ve marka yaratmak isteyenlerin bir araya geldiği bir büyük ailedir.

Bu aile insana, çevreye duyarlıdır.

Kadınlarımızın statüsünün yükseltilmesi ve istihdamının artırılmasını gelişmiş bir ülke olmanın olmazsa olmaz şartlarından biri görür.

Demokrasiyi, laikliği, özgür bireyi savunur ve Türkiye’nin yönünün çağdaş, muasır medeniyet seviyesi olduğuna inanır.

Bu çizgimiz ve inandığımız değerlerle, bize deniz fenerliği yapacak başarılı geçmişimizle aynı zamanda Türkiye’nin çok çetin şartlar içinde bulunduğu bir dönemde sorumluluk üstlendik.

Heyecanlıyız, umutluyuz, önümüze koyduğumuz yeni hedeflerle, başta ATO, ASO, Anadolu OSB, Ostim OSB, İÇASİFED olmak üzere tüm paydaşlarımızla iyi ilişkiler kurarak bayrağı daha yüksek noktaya çıkaracağız.

Yolumuz açık olsun.

Süleyman EKİNCİ - Özgeçmiş

Süleyman Ekinci, 1970 yılında Kars’ta doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Muhasebe bölümünden mezun olmuştur. Üniversite yıllarından itibaren birçok sivil toplum kuruluşunda aktif görev almış, yönetim kurulu üyeliği ve başkanlık görevlerinde bulunmuştur. Ankara Sanayi Odası ve Ticaret Odası meclis ve komisyonlarında görev almıştır. Ankara Ticaret Odasında plan ve bütçe komisyon üyeliği, komite başkanlığı, meclis üyeliği ve daha sonra yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Yassı Demir Çelik Üreticiler Derneği kurucu üyeliği görevlerinde bulunmuş, Ereğli Demir Çelik Fabrikaları temsilci üyeliği yapmıştır. 1988 yılından bu yana aktif olarak ticaretle uğraşmaktadır. Demir çelik sektöründe 35 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren iki firmanın sahibidir. Ankara Profil Boru Yönetim Kurulu başkanıdır. SEY Metal kurucu ortakları arasında yer almış, halen aktif çalışma hayatına Ankara Profil Boru Yönetim Kurulu üyesi olarak devam etmektedir. Fenerbahçe Kulübü kongre üyeliği, İÇASİFED Yönetim Kurulu başkan yardımcılığı ve OSİAD başkanlığına aktif olarak devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Süleyman Ekinci was born in Kars in 1970. After completing his primary, secondary and high school education in Ankara, he graduated from Ankara University, Faculty of Economics and Administrative Sciences, Department of Accounting. Since his university years, he has been active in many non-governmental organizations and served as a board member and president. He served in the councils and commissions of Ankara Chamber of Industry and Chamber of Commerce. He served as a plan and budget commission member, committee chairman, council member and later board member at Ankara Chamber of Commerce. He served as a founding member of the Flat Iron and Steel Producers Association and was a representative member of Ereğli Iron and Steel Factories. He has been actively engaged in trade since 1988. He is the owner of two companies that have been operating in the iron and steel industry for more than 35 years. He is the Chairman of the Board of Directors of Ankara Profil Boru. He was among the founding partners of SEY Metal and continues his active working life as a member of the Board of Directors of Ankara Profil Boru. He continues actively as a Fenerbahçe Club congress member, vice chairman of
İÇASİFED Board of Directors and president of OSİAD. He is married and has two children.