MANSUR YAVAŞ OSİAD I ZİYARET ETTİ

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, Yenimahalle Başkanı ve Adayı Fethi Yaşar beraberindeki heyet ile OSİAD ı ziyaret ederek İş insanlarının görüş ve önerilerini dinledi.

OSİAD ile ilgili bilgi veren başkan Ahmet Kurt, OSİAD’ın Ostim den başlayan ve TÜSİAD’a giden bir network ağının parçası olduğunu belirterek Derneğin bölgesel nitelik taşımakla birlikte ulusal ölçekte de kabul gören bir STK olduğunu söyledi. Türkiye de organize sanayi bölgesi kuran ilk dernek olduğunu belirten Kurt , Yenimahalle Belediye Başkanı’nın çalışmalarıyla ilgili sanayici ve iş insanlarının memnuniyetlerini dile getirdi. Kurt “Üretime pozitif yaklaşan, Ankara’yı yaşanabilir bir kent haline getiren bir belediyecilik anlayışını arzuluyoruz. Yurtdışından misafirimiz gelse götüreceğimiz bir yer yok. Ankara yirmi yıl önce böyle değildi” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş ise “Ekonomi ne kadar canlanırsa istihdam artar. Biz çılgın projeler peşinde değiliz. Şehrin ekonomisinin nasıl ayağa kaldırılacağına kafa yoracağız. Ulaşılması kolay bir yönetim olacağız. 2050 yılını birlikte planlayacağız. Kafamıza göre hareket etmeyeceğiz” dedi.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da üretimin önemine değindi. Ankara’nın mobilya sektöründe önemli bir kent iken bu üstünlüğünü İnegöl ve Kayseri ye kaptırdığını, giyim sektöründeki firmaların da Ankara’dan gittiğini söyledi.