OSİAD

Çin iş heyeti OSİAD’a ziyarette bulundu.

İÇASİFED genel başkanlığı ve OSİAD başkanlığı görevlerini birlikte yürüten başkanımız Süleyman Ekinci, başkan yardımcılarımız Ö.Tayfun Angın, Dr.Ayşe Beltan Saraçoğlu, saymanımız Ahmet Erbasan, yönetim kurulu üyelerimiz Muzaffer Bilgin, Onur Öztuna, OSİAD üyelerimiz Kemal Değirmenci, Ayşe Gül Çakmak Genç, Özlem Sağlamyürek ve Adnan Sağın, Çin’den gelen ve Türkiye’ye yatırım yapmak isteyen Çinli iş insanlarını kabul ettiler.

Çin heyetinden toplantıya Zenio Group yönetim kurulu başkanı Steven Du, Aurora Lens Group Ceosu Waylon Pan, Zenio Group Genel Müdür Yardımcısı Cynthia Peng, Dekes Group Ceosu Jason Lv, Junyao Group Başkan Yardımcısı Jiang Ren ve Aurora Lens Group direktörü Jasmine Wang katıldı.

Görüşmede Çin ile Türkiye arasındaki ekonomik ilişkiler, yatırım projeleri, ülkelerin ekonomik işleyiş düzenleri ve sektörel yatırım destekleriyle ilgili konular konuşuldu. Çin heyeti yatırım içerikleriyle ilgili bilgiler verdi ve karşılıklı olarak firma tanıtımları yapıldı. İlerleyen süreçte Türkiye-Çin arasında sektörel iş birliklerinin düzenlenmesi için temennilerde bulunuldu.