Başkanın Mesajı

Osiad

Merhaba,

1991 yılında “Rant değil üretim” ilkesiyle yola çıkan 16 sanayici ve işinsanı tarafından kurulan Ostim Sanayici ve İşinsanları Derneği’nin 28. Genel Kurulu'na kongremizi onurlandıran tüm konuklarımıza, mesaj gönderme nezaketinde bulunan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a,  Siyasi Parti Liderlerine, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Ankara Sanayi Odası ve Ankara Ticaret Odası yöneticilerine, milletvekillerimize, kanaat önderlerimize, belediye başkanlarımıza ve adaylarımıza çok teşekkür ediyoruz. 

Genel kurullar, yeni bir dönem, yeni insanlar, yeni projeler ve hayaller demektir. Biz de 2019-2021 yıllarını kapsayan iki yıllık zaman diliminde, gururla taşıdığımız OSİAD bayrağını daha yükseğe taşıma niyet ve gayretiyle çalışacağız. 28 yılda mütevazı imkanlarla büyük hayalleri gerçekleştiren, OSİAD Ormanı, Anadolu OSB, Ostim Atatürk Anıtı, Çanakkale Şehitlik Anıtı, Şiddete uğrayan kadınların istihdamını amaçlayan AB projesi örneğinde olduğu gibi sosyal sorumluluk projeleri, ayrıca düzenlediği iş gezileri ve fuarlar ile ekonomiye katma değer kazandıran, SİAD’ların federasyonlaşma sürecinde lokomotif rolünü üstlenen OSİAD, örnek alınan başarısını siz değerli üyelerimizin bilgisine, gücüne, fedakarlığına borçludur. Yeni dönemde de bu desteklerinizi esirgemeyeceğinize inancımız tamdır.

Değerli sanayici ve insanları

OSİAD, cesaret ve azmin adıdır; birlikteliğin, ortak aklın, kolektif çalışmanın adresidir.

OSİAD, Mustafa Kemal Atatürk’ün “sanayileşmek en büyük milli davamızdır” sözüne samimiyetle inanan ve bu sözü, icraatlarıyla da hayata geçiren bir dernektir.

Bu ülke insanının gücüne inanır, yerli ve millidir.

Birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının korunması konusunda hassastır.

Kısa dönemli kazançların peşinden koşmaz.

Bize üzerinde yaşayacağımız bir vatan bırakan şehit ve gazilerimize şükran duyarak, gelecek nesilleri de düşünerek daha çok üretmek, ihracat yapmak, katma değer ve marka yaratmak isteyenlerin biraraya geldiği bir büyük ailedir.

Bu aile insana, çevreye duyarlıdır.

Kadınlarımızın statüsünün yükseltilmesi ve istihdamının artırılmasını gelişmiş bir ülke olmanın olmazsa olmaz şartlarından biri görür.

Demokrasiyi, laikliği, özgür bireyi savunur ve Türkiye’nin yönünün çağdaş, muasır medeniyet seviyesi olduğuna inanır.

Bu çizgimiz ve inandığımız değerlerle, bize deniz fenerliği yapacak başarılı geçmişimizle aynı zamanda Türkiye’nin çok çetin şartlar içinde bulunduğu bir dönemde sorumluluk üstlendik.

Heyecanlıyız, umutluyuz, önümüze koyduğumuz yeni hedeflerle, başta ATO, ASO, Anadolu OSB, Ostim OSB, İÇASİFED olmak üzere tüm paydaşlarımızla iyi ilişkiler kurarak bayrağı daha yüksek noktaya çıkaracağız. 

Yolumuz açık olsun. 

Süleyman EKİNCİ

Ostim Sanayici ve İşinsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı