KESİCİ TAKIMLAR TEKNOLOJİSİ VE KULLANIM TEKNİKLERİ

OSİAD’da ‘Talaşlı Üretimde Kesici Uçlar’ Semineri Düzenlendi

OSİAD – Makine Mühendisleri Odası Ankara Şube işbirliği ile, 22.10.2013 tarihinde, talaşlı imalatta kesici takım seçim ve kullanımına yönelik bir seminer düzenlendi.

Açılış konuşmaları OSİAD Başkanı Adnan Keskin ve MMO Ankara Şube Yönetim Kurulu Üyesi Aleaddin Eksin tarafından yapılan seminerde sunum TUNGALOY Türkiye Temsilciliği Teknik Müdürü Serkan Malcı tarafından yapıldı.

Talaşlı üretimde makina – malzeme – takım üçlüsünün, küçük ancak en kritik sac ayaklarından biri olan kesici uçların doğru seçilmesi OSTİM imalathanelerinin temel teknik sorunlarından biri olarak görünmektedir. Kesici uç seçiminde bilinçsiz davranılması ve yapılan hatalar ne yazık ki işletmelerimize büyük maliyetler olarak geri dönmektedir. Neredeyse yüzde yüzü yurtdışından temin edilen kesici uçların doğru seçilmesine ve maddi kayıpların azaltılmasına yönelik seminere OSTİM’de üretim yapan işletmelerin mühendis ve çalışanlarının yanı sıra, kamu kurumlarımız ve ASELSAN’dan da mühendisler katıldılar.

OSİAD ile MMO Ankara Şube’nin birlikte düzenleyecekleri teknik seminer ve eğitim faaliyetleri bundan sonra da düzenli olarak sürecektir. Çok yararlı olduğuna inandığımız teknik seminer ve eğitimlerimize dernek üyelerimiz ve çalışanları ile ilgi duyan tüm OSTİM çalışanları ücretsiz yararlanabilmektedir.