Eklenme Tarihi: 28.3.2022

OSİAD 31.MALİ GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI

Ostim Sanayici ve İşinsanları Derneği’nin 31. Mali Olağan Genel Kurulu yapıldı. Divan heyetini önceki dönem başkanlarından Ahmet Kurt, OSİAD Akademi Başkanı Ayşe Beltan Saraçoğlu ve Genç OSİADlılar kurulundan Doğukan Gezinir’in yaptığı genel kurulun açılış konuşmasını yapan OSİAD Başkanı Süleyman Ekinci, pandemi nedeniyle uzun süre insanların bir araya gelemediğini, dolayısıyla faaliyetlerin de aksadığını, böyle kriz zamanlarında STK’ların motivasyonunun korunması ve dayanışmanın sağlanması bakımından önemli nedenler olduğunu söyledi. 
Pandemi döneminde ortaya çıkan sorunlara çare bulunması bakımından gerekli çaba ve girişimlerin dikkatle sürdürüldüğünü belirten Ekinci, özellikle Türkiye’deki KOBİ’leri yakından ilgilendiren yerel dönüşüme dikkat çekti.
 
Anadolu OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Tuncay da konuşmasında Avrupa Çevre Ödülü olan Anadolu OSB’nin OSİAD’ın vizyonunun direği olduğunu belirtti.
Ostim’deki  işliklerine sığmayan işletmelere büyüme fırsatı veren Anadolu OSB’de teknopark kurulması için müracaatta bulunduklarını belirten Tuncay ‘’Anadolu OSB ile yatırımcıya vizyon kazandırdık. Kaynağı kendimiz yarattık. Türkiye örnek Ankara’ya değerli bir miras bıraktık’’ diye konuştu. 
 
ATO Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Fatih Çetinkaya ise bu ülkenin gerçek kahramanlarının sanayiciler olduğunu belirterek küresel iklim krizine bağlı değişimin yeni dönemde KOBİ’leri zorlayacağını ifade etti.
 
Genel Kurulda üyelerden Hüseyin Bektaş, Atila Çınar, Mehmet Hakan Atalay ve Ali Dingin’de söz alarak önerilerini sundu. Faaliyet raporu, denetim kurulu raporunun oy birliğiyle kabul edilmesiyle sona erdi.