ÜST BİRLİKLERİMİZ İLE DİJİTAL TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRDİK

16 Kasım tarihli OSİAD Yönetim Kurulu Toplantımız, üst birliklerimiz olan Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu Başkanı Orhan Turan, İç Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu Başkanı Mehmet Akyürek, OSİAD önceki dönem başkanı Ahmet Kurt’un katılımı ile gerçekleşti.

TÜRKONFED Başkanı Orhan Turan, TÜRKONFED’i ortak akıl ve vizyon ile ülkesi için sorunlara çözümler üreten, Türkiye’nin sorunlarına çözüm üretmek isteyen idealist insanlar topluluğu olarak tanımladı. Göreve geldiklerinden beri 5K Vizyonu; Kurumsallaşma, Kapsayıcılık, KOBİ, Kadın ile ilerlediklerini ancak şimdi bu vizyona “Kriz Yönetimi”nin de eklenerek 6K’ya dönüştüğünü söyledi.

Turan konuşmasında, ülkelere yatırım çekmek için, ekonomik göstergeler, tek başına yetmediğini ekonomi ile demokrasi arasında dolaylı değil, doğrudan bir ilişkinin olduğunu unutmamız gerektiğini söyleyerek “The Economist Demokrasi Endeksi”nde demokrasi endeksi hedefimizin 8 olması gerektiğini vurguladı.

Turan ayrıca TÜRKONFED’in muhalefet değil sorunlara çözüm üreten bir STK olduğunu belirterek, “Ülkemizin rekabet gücünü arttırmak için Orta Gelir, Orta Demokrasi ve Orta Eğitim Tuzakları’ndan kurtulmalıyız. TÜRKONFED olarak muhalefet değiliz sorunu görüp bununla ilgili çözüm önerilerimizi üretiyoruz. STK’ların sağlıklı ve doğru bilgiyi şeffaflıkla paylaşmaları gerekiyor.” dedi.

İÇASİFED Başkanı Mehmet Akyürek konuşmasında TÜRKONFED’in kuruluş sürecinde İÇASİFED’in önemini belirtti.

OSİAD önceki dönem başkanı Ahmet Kurt ise pandemi dönemi tecrübelerini paylaşarak Uçtan Uca Yerli ve Milli 5G Haberleşme Şebekesi Projesi kapsamında geliştirilen radyolink hakkında bilgi verdi.