Kariyer planlama ve iş başvuru teknikleri semineri

Kariyer planlama ve iş başvuru teknikleri semineri

 

Ostim Rotary Kulübü ve OSİAD işbirliği ile üniversiteli öğrencilere “kariyer planlama ve iş başvuru teknikleri” konusunda seminer verildi.

OSİAD fuayesinde öğrencilere yapılan kahvaltı ikramından sonra programın açılışını gerçekleştiren Ostim Rotary Kulübü Dönem Başkanı Murathan AKAR etkinliğin önemine işaret etti.

OSİAD Başkanı Ahmet Kurt ise OSİAD konusunda öğrencileri bilgilendirdi. OSİAD’ın 1991 yılında kurulduğunu, sanayici derneği olmasının yanında farklı misyonları da üstlendiğini bu çerçevede Anadolu Organize Sanayi Bölgesi’nin kuruluşuna öncülük ettiğini belirten Başkan Kurt, Anadolu OSB’nin ihtiyaçtan doğduğunu anlattı. Anadolu OSB ile büyümek ve dışa açılmak isteyen firmalara altyapısı hazır, sosyal yaşam alanlarına sahip bir OSB’de yatırım yapma imkanı verildiğini ifade eden Kurt, “Anadolu OSB, pek çok özgünlüğe sahip. Örneğin, burada önce yaşam alanları yapıldı. Biyolojik hayatın devamına önem verilerek gölet yapıldı. Bu gölette balıklar, göçmen kuşlar yaşıyor. OSİAD sosyal sorumluluk projelerine de önem veriyor. Örneğin, Ostim meydanındaki Atatürk anıtın yaptık, Anadolu OSB alanında üyelerimizin gönüllü bağışlarıyla Çanakkale Şehitleri anısına şehitlik yaptırdık ve Ankara bölgesinde şehit düşen 1764 askerin adını ölümsüzleştirdik. Her bir asker anısına bir badem ağacı diktik. Elde ettiğimiz geliri mesleki eğitimde kullanacağız” dedi. İki kooperatifi, 98 ortaklı bir güçbirliği şirketi bulunan OSİAD’ın sadece Ostim bölgesiyle ilgilenmediğini, makro düzeydeki politikalarla da ilgilendiğini anlatan Kurt, Ostim ve İvedik bölgesinde 14 bin 100 işletme bulunduğunu anımsattı.

Kurt’un konuşmasından sonra Deran Kılıçarslan, “Kariyer planlama ve iş başvuru teknikleri’ konusunda öğrencilere sunum yaptı. Öğrenciler daha sonra Ostim’de firmaları gezdiler.